top of page
DRON INSPEKCE_edited.jpg

LETECKÉ INSPEKČNÍ PRÁCE

BEZPILOTNÍ INSPEKČNÍ ČINNOST, BIČ na vaše problémy.

V dnešní době se kontroly pomocí dronů staly běžnou praxí téměř v každém odvětví. Ať už jde
o plánování postupu údržby u vrchního vedení elektrické energie nebo o posouzení škod na majetku, například na střeše, naše drony pomáhají našim zákazníkům snadno shromažďovat základní data a zároveň minimalizovat potenciální rizika při výkonu práce.

Inspekce pomocí dronů se obvykle skládá ze tří klíčových prvků:

  1. Návrh mise, konzultace se zákazníkem. Pilot dronu a operátor provádějící inspekci navrhnou společně se zákazníkem vhodnou dráhu letu a typy použitých senzorů.

  2. Sběr dat. Dron provede letovou misi pro základní sběr dat v automatickém nebo pilotovaném režimu.

  3. Analýza a výkon. Po ukončení letových operací je provedena analýza dat a na jejím základě je přistoupeno k realizaci nápravných opatřením nebo servisnímu zásahu.


Špičkové výsledky vyžadují špičkovou techniku a výcvik

Naši piloti a operátoři jsou dlouhodobě školeni a mají dovednosti v ovládání dronů, zpracování leteckých snímků pro 3D modelování a schopnosti spojené s interpretací dat vizuální a termální analýzy.

Klíčovým pilířem našich dovedností je technologie využívaná pro sběr primárních dat. DJI Matrice 300 RTK s dobou letu až 55 minut, odolností IP45, šesti-směrovou detekcí překážek v současnosti nejimpozantnější průmyslovou platformou dostupnou na trhu. Tomuto zařízení skvěle asistuje hybridní senzor, který nabízí fotoaparát s 23násobným optickým zvětšením, 20 MPix širokoúhlý fotoaparát, laserový dálkoměr s dosahem až 1 200 metrů a radiometrickou termokameru.

Pro rutinní mise sběru dat, jako například inspekce vrchních vedení elektrické energie, ropných plošin nebo železničních staveb, je kombinace našich pilotů a operátorů s touto špičkovou technologií neuvěřitelně výkonná a usnadňuje inspekce pomocí dronů snížením finančních i personálních nároků kladených na zákazníka.

bottom of page